×

Jak zamówić diament w sklepie brylantowo.pl?

1 U nas możesz zrobić zakupy bez konieczności rejestracji i zakładania konta.
2 Wybierz interesujący Cię
diament i złóż zamówienie.
3 Masz do wyboru kilka metod płatność & Wysyłki. Zamówiony towar możesz odebrać również osobiście.

Jeżeli coś na stronie sprawiło Ci problem lub potrzebujesz pomocy w zamówieniu napisz do nas na biuro@brylantowo.pl

Pomoc personelu:

Pon - Pt: 9:00 - 17:00
Sob - Nd: kontakt mailowy
Tel. +48 501 420 516
Tel. +48 669 669 999

FORGOT YOUR DETAILS?

Jak rozpoznać diamenty?

Jak rozpoznać diamenty i nie pomylić je z cyrkoniami? Cyrkonie są bardzo popularne na rynku jubilerskim i często stosowane do różnego rodzaju biżuterii. Jest kilka sposobów na to, aby skutecznie rozróżnić diament od cyrkonii, a oto kilka z nich:

  • Spróbuj przyjrzeć się pierścionkowi od spodu, jeśli kamień wygląda na zmatowiały w wyniku zabrudzeń czy jest pokryty tłuszczem, to na pewno masz do czynienia z cyrkonią. Brylant słynie ze swojego nieśmiertelnego blasku, którym zachwyca nawet po latach, i tym samym nie może być zmatowiały.
  • Pamiętaj, że diamenty nie nagrzewają się, możesz to sprawdzić, wrzucając diament do gorącej wody, lub pozostawić kamień na słońcu. W wyniku działania ciepła diament pozostanie zimny, jednak jeśli kamień jest gorący i zachowuje ciepło, to bez wątpienia jest to cyrkonia.
  • Diamenty oprócz nieśmiertelnego blasku, znane są również ze swojej twardości. Brylantów nie można zarysować, natomiast cyrkonia jest miększa, w skali Mohsa jej twardość jest szacowana na 7,5 – 8,5.
  • Cyrkonia błyszczy mocniej niż brylant, ale niewprawne oko może tego nie wyłapać. Poza tym, jak już wspominaliśmy łatwiej zobaczyć różnicę w blasku kamieni, jeśli są położone obok siebie.
  • Krawędzie diamentu ze względu na jego twardość zawsze są ostre, ten kamień nie poddaje się polerowaniu. Cyrkonie z czasem się wycierają i ich krawędzie ulegają zatarciu.
  • Diament od cyrkonii możesz też odróżnić w świetle. W diamentach w zależności od czystości dostrzegalne są odcienie szarości czy wręcz ogniste refleksy. Jednak jeśli kamień mieni się wszystkimi kolorami tęczy, to jest to cyrkonia.
TOP